POLSKA

WARSZAWA – TO CO „WPADŁO” W OKO

Warszawa – stolica Polski – miasto kontrastów. Miasto, w którym przeszłość splata się z teraźniejszością. Miasto z interesującą architekturą, zielonymi zadbanymi terenami i ośrodkami sztuki. Miasto przyciągające mnogością atrakcji i zabytków. Miasto wzbudzające skrajne emocje. Miasto głośne i szybkie a jednocześnie ciche i spokojne.

W Warszawie warto zajrzeć do: Zachęty, POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Narodowego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamku Królewskiego, Łazienek Królewskich, Centrum Nauki Kopernik i Głównego Gmachu Politechniki Warszawskiej. I jeszcze wielu innych miejsc, w zależności od tego z czym jest komu „po drodze”.

Wjechać na taras widokowy mieszczący się na Pałacu Nauki i Kultury oraz wejść na taras widokowy dzwonnicy kościoła św. Anny, gdyż z góry lepiej i dalej widać. Z dołu także, więc warto spojrzeć w niebo stojąc na jednym z podwórek Starej Pragi.

Przenieść się w bajeczny i kolorowy świat podczas spaceru Traktem Królewskim, po Krakowskim Przedmieściu oraz Rynku Starego Miasta i jego okolicach. Poszukać obrazów malowanych w wodach Wisły, podążając bulwarem nadwiślanym i spinającymi obydwa brzegi rzeki mostami oraz nową kładką zwaną: Mostem na Pragę.

Zanurzyć w jednej z uliczek Mariensztatu i poszukać okna mieszkania, z którego planowano patrzeć na Trasę W-Z w piosence pod tytułem: „Małe mieszkanko na Mariensztacie” wykonywanej przez Irenę Santor.

Spotkać się z Syrenką, Małym Powstańcem i Zygmuntem III Wazą. Wprowadzić się w stan zen w Ogrodzie Saskim, ogrodach Zamku Królewskiego albo Biblioteki Uniwersyteckiej. Zadbać o duszę i ciało w jednym z wielu renomowanych teatrów i restauracji.

W Warszawie każdy znajdzie coś dla siebie. Znalazłam i ja. A poniżej to co „wpadło” w oko aparatu fotograficznego w czasie mojego krótkiego pobytu w najważniejszym, pod pewnym względem, mieście w Polsce.

4 komentarze

  • Renata Łacina

   Dziękuję Małgosiu! Bardzo się cieszę, że przypadły Tobie do gustu moje fotki z Warszawy. Byłam negatywnie nastawiona do stolicy naszego kraju, ale kilka dni zmieniło moje zdanie o niej o 180 stopni. Prawie od nienawiści do miłości 😉
   Serdecznie pozdrawiam 🌷

 • Gabi, odpodrozydopodrozy.pl

  Świetnie pokazałaś przeróżne twarze miasta. Faktycznie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ja Warszawy nie znam, ale po Twojej prezentacji na pewno chciałabym wjechać na taras widokowy, polazić po podwórkach Pragi i zanurzyć się w zieleniach Łazienek. Renatko, zdjęcia rzeczywiście mistrzowskie, patrzę i po prostu podziwiam, pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *